Doğru Nişan Elbisesi Seçimi - Makaleler - DüğünMaster.com


Doğru Nişan Elbisesi Seçimi

Doğru Nişan Elbisesi Seçimi

Doğru Nişan Elbisesi Seçimi

Evliliğe karar verildikten sonra düğüne giden yolda nişan hazırlıkları mutlaka önemli bir durak olarak karşınıza çıkıyor. Nişan mekanı, nişan organizasyonu, hediyelik eşyaları gibi birçok içerik dışında nişan elbisesi de yine kadınlar için önemli bir konudur.

Bu önemli gün için haftalar hatta çok kararsız iseniz aylar önceden bir arayışa başlarsınız. Çok çeşitli nişan elbisesi modellerini gördükten sonra stres yaşarsınız. “Nişan elbisesi uzun mu olsun kısa mı?”, “Mavi mi olsun yoksa pembe mi?”, “Sırt dekoltesi bende nasıl durur?” gibi farklı düşünceler hakkında birçok kez fikir değiştirebilirsiniz ve en sonunda sıkılıp kötü bir seçim yapmanız olasılık dahilindedir.

Bu yüzden nişan elbisesinde trend renkler ve modeller, vücut tipinize göre nişan elbisesi seçimi ve ten renginize uyan renkler gibi bazı konularda bilgilendirerek yardımcı olmak istiyoruz. 

Vücudunuza Göre Nişan Elbisesi

Öncelikle 4 farklı vücut tipi olduğunu söyleyelim; kum saati, elma, armut, muz. Nişanlık seçimi yapmadan önce kendi vücut tipinizin ne olduğuna karar vermeniz gerekecektir.

Elma vücut şekline sahip olan kadınların elbise tercihleri düz kesim olmamalıdır. Bele oturan ve dizin üzerinde kalan nişan elbise modellerini tercih etmeleri daha doğru bir seçim yapmalarını sağlayacaktır. 


Armut vücut şekline sahip kadınlar, kiloları vücutlarının alt bölgesinde toplanmış olduğu için üst bölgede parlak taşlar kullanarak dikkati yukarı çekecek tasarımlar tercih etmelilerdir. İnce beli ortaya çıkaran dar ve uzun elbiselerle çok zarif bir görünüm kazanacaklardır.

Muz vücut şekline sahip kadınlar mini elbiseleri tercih edebilirler. Çünkü dar omuzlara ile muz şekline sahip kadınların kalçalarında ve bellerinde kavis yoktur. Nişan elbisesi mini olmalı ancak göğüs kısmı detaylarla zenginleştirilmelidir.

Kum saati vücut tipine sahip kadınların çok şanslı olduğunu söyleyebiliriz. İdeal olduğunu söyleyebileceğimiz bu vücut şekline sahip olan kadınlar straplez modelleri tercih edebilir ve belini ortaya çıkarabilecek uzun elbiseler tercih edebilirler. 

Ten Renginize Göre Nişan Elbisesi Seçimi

Ten renginize uyan bir renk ile çok daha canlı görünür ve fotoğraflarda çok güzel çıkarsınız. Gösterişli ve sağlıklı görünen cildinizle etrafınızı büyüleyebilir, herkes için unutulmaz bir nişan organizasyonu yapabilirsiniz. 

Buğday tene sahip iseniz toprak tonları, bronz, şeftali, bordo, mor ve kahve tonlarını tercih edebilirsiniz. Sarı renk saçlarınız varsa, hardal ve koyu kırmızı tonlarını da seçebilirsiniz.

Esmer bir tene sahipseniz, krem gibi açık renkler size yakışacaktır. Ayrıca pudra, bebe mavisi, fildişi gibi renkleri de kullanabilirsiniz. 

Açık bir tene sahip ve kızıl saçlarınız varsa, mercan renklerini, haki rengini ya da saman sarısı size çok yakış​acaktır. Saçınız siyah ise  grinin tonları, kot mavisi ya da kırmızıyı seçin.