EVDE NİŞAN ORGANİZASYONU - Makaleler - DüğünMaster.com


EVDE NİŞAN ORGANİZASYONU

EVDE NİŞAN ORGANİZASYONU

EVDE NİŞAN ORGANİZASYONU

                       

EVDE NİŞAN ORGANİZASYONUNDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Evlilik sürecinin ilk aşamalarından biri olan nişan son zamanlarda evde daha çok tercih edilmektedir. Nişanı nerede yaparsanız yapın nişan tepsisi, nişan yüzükleri, nişan masası, takıları gibi ayrıntılar tek tek planlanmalıdır. Evde nişan masası süsleme ve salonu dekore erme işini yaparken de çok yönlü düşünmeli ve güzel bir konsept belirlemelisiniz.

Evde nişan organizasyonu yapmak isteyenler için öneriler;

Kişi Sayısı

Evde nişan organizasyonu genellikle aile arasında planlanır ve samimi bir ortam yaratmak isteyen kişiler tarafından tercih edilir. Genellikle aile arasında yapılacağı için davetli listenizde salonda yapılan bir nişana göre kısıtlı olabilir. Evde söz veya nişan yapmak isteyenlerin oturma alanları kısıtlı olacağı için mobilya ve sandalyeleri davetli listesine göre ayarlamak gerekir.

Konsept

Evde nişan yapmak isteyen kişiler belli bir konsept belirlerse hazırlıkları daha kolay olur. Seçtiğiniz konsept ile birlikte nişan süslemeleri daha kolay hale gelebilir. Elbiseni, nişan tepsini, nişan masanı belirlediğin konseptle hazırlayabilir ve temaya uygun masa örtüsü ve çiçekler tercih edebilirsiniz. Nişan masasının sağ ve sol taraflarında gelin ve damadın isimlerinden oluşan balonlar koyabilirsiniz. Aynı zamanda nişan hatırası olarak vereceğiniz hediyeliklerinde konseptinize uygun yapabilirsiniz.

Elbise

Evde nişan yapmak isteyen kişiler için elbise de önemli bir kriterdir. Evde nişan elbisesi dışarıda yapılan nişan organizasyonlarına göre daha sade olmalı ve evde nişan yapan kişiler genel olarak uzun elbise yerine daha rahat edebileceği kısa elbise tercih etmektedirler.

Ayakkabı

Nişan ayakkabısı olarak da uzun topuklu yerine daha rahat edebileceğiniz kısa topuklu ayakkabılar tercih edebilirsiniz. Çünkü uzun bir süre ayakta olacaksınız aynı zamanda yemek servisi, kahve servisi yapacağınız için kısa topuklu seçmek daha avantajlı olacaktır.

Saç ve Makyaj

Evde nişan organizasyonunda abartılı saç ve makyaj yerine daha sade bir saç ve makyaj tercih edebilirsiniz. Abartılı bir topuz yerine fön, maşa, atkuyruğu gibi saç modellerini düşünebilirsiniz. Elbisenin modeline ve rengine uygun da saç aksesuarları kullanabilirsiniz

Fotoğraf

O günün anlamını yıllar sonra bile hatırlayabileceğiniz tek şey fotoğraflardır. Mutlaka o gün için birini görevlendirebilirsiniz ya da fotoğrafçı ile anlaşabilirsiniz.

 

İkramlıklar

Nişanda ikram edeceğiniz yiyecekleri catering firmaları ile anlaşabileceğiniz gibi evde kendinizde yapabilirsiniz. Genellikle evde nişan organizasyonlarında cupcake, makaron, yaprak sarması, küçük pizzalar, börekler ve poğaçalar gibi atıştırmalık yiyecekler tercih edilir ve tabi ki de nişan pastasını da unutmamak gerekir. Hazırladığınız ikramlıkları nişan masasında sergileyerek açık büfe konseptide sunabilirsiniz. Kişi sayısına göre de yeterli miktarda bardak, tabak, çatal ve bıçak temin etmelisiniz.