Balayınızı Geçirebileceğiniz En Güzel Tatil Mekanları - Makaleler - DüğünMaster.com


Balayınızı Geçirebileceğiniz En Güzel Tatil Mekanları

Balayınızı Geçirebileceğiniz En Güzel Tatil Mekanları

Balayınızı Geçirebileceğiniz En Güzel Tatil Mekanları

Balayınızı geçirebileceğiniz en özel öneriler burada. Balayı yeni çiftlerin düğün yorgunluklarını atacağı ve kendilerine bir ödül vermek için çıktıkları tatildir. Çiftin birlikte çıktığı bu ilk tatile balayı denmektedir. Adından da anlaşılacağı gibi bal gibi tatlı bir tatil geçirmek için bizim önerilerimizi mutlaka inceleyin.

Öncelikle birkaç soruya cevap vermeniz gerekiyor, düğün yapacağınız mevsiminiz ve tatil süreniz. Düğün yapacağınız mevsiminiz kış ise kış tatili, yaz ise yaz tatili geçireceğiniz yer önerileriniz yazımızın devamında sizlere sunacağız. Tatil süreniz de oldukça önemlidir. Tatil sürenize bağlı olarak balayı planınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Kış Düğünleri İçin Balayı Mekân Tavsiyeleri

Kayak Yapmanın Keyfine Varın

Bir kış düğünü gerçekleştiriyorsanız Uludağ’da kayak tatili balayınızı taçlandıracaktır. Uludağ'da yer alan otellerde kalıp hem güzel manzaranın zevkini çıkartacak hem de eğlenme fırsatı bulacaksınız. Ayrıca Uludağ’da gece hayatı da oldukça hareketli olabiliyor. Birçok ünlü sanatçının sahne aldığı organizasyonlar düzenlenmektedir. Ayrıca tarihi Bursa kentini de gezme fırsatı bulabilirsiniz. Ayrıca ülkemizde kış tatilleri ve sporları için birçok kayak merkezi bulunmaktadır. Kartalkaya, Sarıkamış, Kop Dağı, Bozdağ, Erciyes, Zigana, Kartepe, Palandöken, gibi birçok kayak merkezini de inceleyebilirsiniz. 

Kaplıca Tatili

Kış tatilleri için balayı önerilerinde kaplıca tatili oldukça ideal bir seçim olacaktır. Ayrıca kaplıca tatilini vücut sağlığına da oldukça olumlu etkileri bulunmaktadır. Özellikle kaplıca tatiline çıkmadan önce, gideceğiniz bölgedeki kaynak suların nasıl ve hangi özellikleri taşıdığını, hangi rahatsızlıklara şifa olduğunu araştırmalı ve seçiminizi buna göre yapmalısınız. Bunun için Balıkesir (Gönen Edremit), Yalova, Bursa, Denizli, Pamukkale, Amasya, Afyon gibi termallerle ünlü şehirlerimizi tercih edebilirsiniz. 

Güney Amerika Ülkeleri

Bizim ülkemizde kış yaşanırken Güney Amerika ülkelerinde yaz ayları yaşanmaktadır. Yaz tatili yapmak isterseniz bu ülkeleri tercih edebilirsiniz. Arjantin, Brezilya, Bolivya, Ekvador, Guyana, Fransız Guyanası, Kolombiya, Paraguay ülkelerini araştırabilirsiniz.

Yaz Düğünleri İçin Balayı Mekan Tavsiyeleri

Denizin Keyfine Varın

Yaz tatillerinin olmazsa olması denizdir. Denizin ve yüzmenin keyfine varın. Ayrıca tatil köylerindeki gece hayatı ile akşamlarınızı renklendirin. Bodrum, Marmaris, Antalya, Çeşme, Antalya, Dalaman, Kuşadası, Datça ve Didim gibi tatil köylerini düşünebilirsiniz. 

Gemide Balayı

Genellikle 7 gece 8 gündüz konaklamalı Yunan Adaları Gemi Turları ile Mykonos, Santorini, Split, Corfu, Pire, Kefalonya, Dubrovnik, Venedik gibi yerleri görebilirsiniz. Üstelik gemide olmak, denizin üzerinde yolculuk etmek, geceleri muhteşem bir gökyüzünün altında yıldızları izlemek size çok iyi gelecek emin olabilirsiniz. Akdeniz, Ege, Adriyatik turları düzenleyen firmalardan yararlanabilirsiniz. 

Yurtdışına Çıkacaksanız Mutlaka Bilmeniz Gereken Yerler

Bora Bora: Fransa’nın Pasifik Okyanusu üzerindeki kolonisi olan Fransız Polinezyası’na bağlı bir ada olan Bora Bora, iki tepeden oluşan sönmüş bir volkan oluşumu. 230 kilometrelik sahil şeridine sahip olan ada, aynı zamanda dağ iklimini de yaşattığı için çok zengin bir doğaya sahip.
Barselona: Avrupa’nın tarih ve sanat kokan romantik şehri Barcelona, balayı çifleri için biçilmiş kaftan. Kentte hem gündüz, hem de gece hayatı çok çeşitli seçenekler sunduğundan, romantizm, kültür ve eğlenceyi bir arada yaşamak isteyen çiftler için ideal bir seçim olabilir.
Phuket Adası: Tayland’ın en büyük adası olan Phuket, Chalong Bay adlı yat limanı ve Kamala plajı ile, balayı planı yapan çiftlerin dikkatini çekiyor.
Venedik, Aruba, İsveç Alpleri, Floransa, Santorini, Havana, Bahamalar gibi turizmiyle meşhur yerleri ziyaret edebilirsiniz.
Balayı tatilinizi 2-3 ay öncesinden daha sezon başlamadan ayırttırırsanız oldukça uygun fiyatlara tatilinizi gerçekleştirebilirsiniz.