KAPADOKYA'DA RÜYA GİBİ BİR BALAYI - Makaleler - DüğünMaster.com


KAPADOKYA'DA RÜYA GİBİ BİR BALAYI

KAPADOKYA'DA RÜYA GİBİ BİR BALAYI

KAPADOKYA'DA RÜYA GİBİ BİR BALAYI

Kapadokya deyince akla gökyüzünde uçan balonların renk festivali yaratması gelir. Birbirinden güzel şaraplar, doğayla iç içe yürüyüş, spa'nın rahatlatıcı etkisine kapılarak romantik balayı otelleriyle eşinizle birlikte romantikliğin doruklarını yaşayacağınız bir balayı için okumaya devam edebilirsiniz. 

Coğrafi konumu açısından resmen ülkemizin merkezi demek mümkün. İstanbul ve çevresinden uçakla 1 saatte ulaşım sağlanabiliyor. En önemli özelliği ise 60 milyon yıllık tarihi. Hasandağı, Erciyes ve Güllüdağ’dan püsküren lav ve küller sayesinde oluşan, deyim yerindeyse doğa harikası olan peri bacaları da Kapadokya deyince akla gelen ilk güzelliklerden. 

Güzellikleri saymakla bitmeyen Kapadokya gezi turunuzda gezip görüp, bol bol fotoğraf çekilerek anılarınızı ölümsüzleştirebileceğiniz mükemmel manzalarda mevcut. Renk cümbüşünün gökyüzünde yer alan özelliği Kapadokya'nın vadilerinde de mevcut. Renkli kayalarıyla eşsiz manzarayı görmeyi kim istemezki? Yeraltında bulunan gizli şehirleri keşfetmeyi isterseniz eğer Kaymaklı'ya uğramayı sakın unutmayın! Ve Kapadokya'da her nerede olursanız olun, gün batımının eşsiz manzarasının keyfini çıkarmanız her yerde mümkün. 

Peki Kapadokya'nın bu güzelliklerinin tadını çıkartmak için hangi mevsim gitmelisiniz? 

Dört mevsimi ayrı güzel olan Kapadokya'da, genellikle İlkbahar'ın son demlerinde yağmur yağar. Kapadokya'yı kış mevsiminde görmek isterseniz bembeyaz bir cennet sizi karşılayacaktır, haberiniz olsun. 

Hem gezerek hem de dinlenerek bir balayı geçirmek isteyen çiftlerimize balayı turlarını araştırmalarını öneriyoruz. Hem içerisinde uçak biletleri, balayı oteli, çeşitli etkinliklerle birlikte gezi turları bulunan balayı turları bütçeniz için de çok uygun bir seçenek olacaktır. Bununla birlikte Ürgüp’ü, Göreme’yi, Uçhisar’ı ya da Avanos’u doya doya gezip görmek de mümkün.

Kapadokya'da Romantik Bir Balayı

Mağara otellerinin gizemine bürünüp eşsiz manzaranın tadını çıkararak eşinizle birlikte mükemmel bir an yaşayabilirsiniz. Ürgüp, Göreme, Ortahisar, Uçhisar, veya Avanos Kapadokya'da kalmak için tercih edebileceğiniz lokasyonlardan yalnızca birkaçı. Buralarda isteğinize göre büyük otellerde veya butik otellerde bunun yanı sıra pansiyonlarda veya günlük kiralık evlerde kalarak tatil konaklamanızı değerlendirebilirsiniz. 

Dilerseniz kalacağınız odayı bile seçeneklendirebilirsiniz. Tarihi konaklarda mı yoksa yüzyıllardır varlığını hiç bozulmadan koruyan taş evlerde mi? ya da binlerce yıllık mağara odalarda mı? Oda seçiminin ardından otel seçiminizde de otellerin size sunacağı fırsatları gözden geçirmelisiniz. Mesela otellerden bazıları balayı çiftlerine bir kaç günlük Kapadokya turu hediye ederken bazıları spa ve masaj hediye seçenekleriyle balayı gezginlerini büyülerken bazı oteller ise eşsiz kapadokya manzarasıyla balayı çiftlerini kendilerine çekiyorlar. 

Kapadokya'da kalacağınız zamanı, lokasyonu, oteli, odayı seçtiniz. Peki Kapadokya'ya gittiğinizde nereleri gezip görmelisiniz, neler yapmalısınız? Bu konularda da önerilerimiz var tabiiki. 

Kapadokya'da Yapılacak Şeyler

Romantik bir balon turu kulağa hoş geliyor değil mi? Zaten Kapadokya'ya gidip balon turu yapmamak olmaz... Eğer balon turu yapmaya karar verirseniz bunu kesinlikle gün batımına doğru yapmalısınız. Balonun içerisinde gökyüzünde süzülüp güneşin batışını seyrederken eşinizle yaşayabileceğiniz en romantik ve en benzersiz bir anı gerçekleştirmiş olursunuz. Bu sıcak hava balonlarına Avanos ve Göreme'den binebilirsiniz. 

İkinci önerimizse yükseklik korkusu olan çiftlerimiz için. Eğer ki yükseklik korkunuzdan dolayı balon turu yapamıyorsanız o zaman seyredin! Binememiş olmanız mükemmel manzaranın keyfini süremeyeceğiniz anlamına gelmiyor... Özellikle yine günbatımında seyre çıktığınızda harika anlar yakalayabilirsiniz. 

Bir diğer önerimizse alışveriş. Göreme ve Ürgüp sokaklarını gezerken kendinizi alışverişten alamayacaksınız çünkü hem kendinize hem sevdiklerinize alabileceğiniz hediyeler var. Yöresel hediyeliklerden tutun Kapadokya'ya dair eşyalar ile evinize döndüğünüzde Kapadokya'nın havasını evinize taşımış gibi hissedeceksiniz. 

At binmeyi seven ve isteyen çiftlerimiz bu madde sizin için! Göreme'de ki MoonLight çiftliğine uğrayarak at binebilir ve harika bir gün geçirebilirsiniz. Ayrıca burada ATV turuna da çıkarak farklı etkinlikler gerçekleştirebilirsiniz. 

Şarap tutkunu çiftlerimiz için bu önerimiz çok önemli! Üzüm bağlarıyla meşhur Kapadokya'da mutlaka şarap evlerine uğrayarak tadım yapın ve özellikle Kapadokya şarabının tadına bakmanızı kesinlikle öneriyorum. 

Kapadokya yeraltı şehirlerini keşfe çıkın!