Düğün Davetiyesi Seçiminin Püf Noktaları - Makaleler - DüğünMaster.com


Düğün Davetiyesi Seçiminin Püf Noktaları

Düğün Davetiyesi Seçiminin Püf Noktaları

Düğün Davetiyesi Seçiminin Püf Noktaları

Düğün davetiyenizi seçerken birçok model ve konsept arasında kalmanız bu heyecanlı süreçte oldukça doğaldır. Bu önemli günlerinizde sizin heyecanınıza ortak olmak ve seçenekler arasında zorlanmamanız için yardımcı olacağız. Düğün davetiyesi modellerini seçerken nelere dikkat edilmeli? Düğün davetiyesi sözleri önemli mi? Düğün davetiyesi fiyatları ne kadar? İşte yazımızın devamında birçok sorunuzun yanıtı yer almaktadır.

Öncelikle düğün davetiyesi modellerinizi seçerken dikkat etmeniz gereken hususlara değinmek gerekecektir. Çünkü piyasada birçok tasarım ve model bulunmaktadır. Bu hususta en çok dikkat edeceğiniz durum çiftin davetiyeyi beğenmeleri ve bu davetiyeyi bu özel günlerinde kullanmaya değer görmeleridir.

Davetiye Modeli Nasıl Olmalı?

Düğün davetiye modellerini seçerken öncelikle beğenmek önemlidir. Ancak bu da yeterli değildir. Çünkü beğendiğiniz davetiyenin düğünün konseptine uygun olması gerekmektedir. Kır düğünü gerçekleştirecekseniz renkli, coşkulu bahar temalı bir davetiye tam yerinde bir seçim olacaktır. Ancak bu davetiye modelini kış düğünlerinde kullanmak oldukça anlamsız olacaktır. Peki kış düğünü için hangi davetiye modeli seçilmelidir? Bu sorunun yanıtı da oldukça önemlidir. Kış düğünü gerçekleştiriyorsanız, davetiyeniz sadece ve ağır tasarımlı bir davetiye olmalıdır. Kalın bir gri kağıt üzerine isimlerinizin altın varaklı olarak yazılması mükemmel bir uyum sağlayabilir.

Düğün Davetiyesi Sözleri Ne Olmalı?

Düğün davetiyesinde en çok dikkat edilmesi gereken nokta davetiyede yer alan metinlerdir. Davetiye metinlerinin özenle seçilmesi konuklara hitabı oldukça önemlidir. Seçeceğiniz davetiyenin metin fontu oldukça önemlidir. Davetiye fontu okunaklı ve silik olmamalıdır. Ailelerin isimleri, gelin ve damadın adı, yer, gün ve tarih, kokteyl, nikah ve düğün saatleri ve eğer farklıysa yerleri, romantik bir şiir veya şarkı sözü, LCV için bir e posta ve telefon, nasıl bir kıyafetle gelinmesi gerektiğine dair bir not gibi. Tüm bunların arasından kullanacaklarınızı seçip, önceden davetiyedeki yerlerini ve fontlarını belirlemeniz işinizi kolaylaştıracaktır.

Düğün Davetiyesi Fiyatları Ne Kadardır?

Davetiye fiyatları 1 veya 2 TL gibi önceden bir şablon dahilinde belirlenmiş fiyatlara sahiptir. Ancak davetiyeye ne kadar tasarım ve işçilik eklenecekse bu fiyat artacaktır. Davetiyenizin tasarımı, baskı şekli, kağıt cinsi, adedi ve aksesuar çeşidi davetiye fiyatını doğrudan etkiler.

Klasik davetiyeler 1 TL’den başlar ve üzerine eklemeler yapmak isterseniz ek ücret istenir. Örneğin klasik bir davetiyenin üzerine dantel ekletmek isterseniz 0.50 kuruş ekstra maliyet eklenecektir. Dantele ek birde taş süslemesi isterseniz taşın cinsine göre 1 ile 10 TL arasında fiyatta oynamalar gerçekleşecektir.