En Popüler Düğün Davetiyesi Baskı Yöntemleri - Makaleler - DüğünMaster.com


En Popüler Düğün Davetiyesi Baskı Yöntemleri

En Popüler Düğün Davetiyesi Baskı Yöntemleri

En Popüler Düğün Davetiyesi Baskı Yöntemleri

En Popüler Düğün Davetiyesi Baskı Yöntemleri

Düğün davetiyeniz üzerinde çalışmaya başladığınızda, davetiyeleri basmak için çeşitli seçeneklerin olduğu açıkça görünüyor. Değişen fiyatların haricinde bazen aralarındaki farkı söylemek dahi zor olabilir. Burada en yaygın baskı tekniklerini ele alıp hangi yöntemin size ve tarzınıza en uygun olduğuna karar verebilirsiniz.

Tipo Baskı

Tipo, düğün davetiyesi konusunda en yaygın tekniklerden biridir. Resimdir, ancak davetiyelerin benzersiz hissetmesini sağlayan el yapımı bir kaliteye sahiptir. Bu yöntem çok emek ve belirli bir kalınlık,  kalitede kağıt gerektirdiği için daha pahalı olma eğilimindedir.

Folyo

Folyo damgalama, hiç mürekkep içermeyen çok temiz bir işlemdir. Çoğu çift, davetiyelerinde parlak bir baskı stili istiyorsa, bu yöntemi kullanır. Folyo küçük metin veya ince yazı tiplerinde okunması biraz zordur, bunu göz önünde bulundurun.

Kabartmalı

Kabartma, bir monogram veya büyük boyutlu bir metin yazdırıyorsanız kullanmak için iyi bir yöntemdir. Bunu bir davetiyenin tek baskı yöntemi olarak kullanmanız pek mümkün değildir, ama cevap kartı, menü kartı için kullanabilirsiniz.

Dijital Baskı

Çalıştığınız yazıcıya bağlı olarak, tarih tasarrufu, davetiyeler veya günlük kağıt malzemeleriniz için tercih edilebilir. Dijital baskı genellikle dijital bir görüntüyü kağıda aktarmak için basit bir işlem kullanan en uygun seçenektir.

Lazer Kesim

Lazerle kesim tasarımınıza uyacak şekilde gerçekten ayrıntılı ve kesilmiş bir görsel eklemek istediğinizde genellikle devreye girer.