DÜĞÜN PASTASI SEÇMEDEN ÖNCE BİLMENİZ GEREKENLER - Makaleler - DüğünMaster.com


DÜĞÜN PASTASI SEÇMEDEN ÖNCE BİLMENİZ GEREKENLER

DÜĞÜN PASTASI SEÇMEDEN ÖNCE BİLMENİZ GEREKENLER

DÜĞÜN PASTASI SEÇMEDEN ÖNCE BİLMENİZ GEREKENLER

Bir düğünün en önemli aşamalarından biri de düğün pastası seçmektir. Hem misafirler hem de gelin ve damat için önemli bir yere sahip olan düğün pastası seçilirken bilmesi gereken pek çok nokta bulunmakta. Bir düğün pastası ne kadar büyüklükte olmalı, çikolatala mı yoksa meyveli mi yoksa sade mi, pasta süslemeleri nasıl olmalıdır, fiyatlar neye göre değişiyor, doğru pasta seçimi nereden yapılır gibi tüm soruların cevabını yazının devamında bulabilirsiniz.

 

Bütçe Belirlemek

Eğer kendinize bir bütçe belirlerseniz böylelikle onun dışına çıkmayıp bütçenize uygun bir pasta seçimi yapabilirsiniz. Fakat düğününüze katılacak olan davetli sayısını da gözden geçirirseniz pastanın büyüklüğüne de karar verebilirsiniz.

Pastanın Boyutu

Düğünlerde en önemli şeylerden biri de gelen davetlilere ikram edilen pastanın yetip yetmeyeceğidir. Bu yüzden davetsiz misafirleri de düşünerek biraz daha büyük bir pasta yaptırabilirsiniz. Ayrıca pasta kesiminin orantılı bir şekilde yapılıp yapılmadığından emin olmalısınız.

Pastanın Lezzeti

Pastanın lezzeti oldukça önemli bir konudur. Düğün günü kötü  bir sürprizle karşılaşmamak için önceden tadına bakmak oldukça akıllıca olacaktır.

Pasta Çeşidi

Gelin ve damat adaylarının en çok zorlandığı konulardan biri de düğün pastasının nasıl olacağıdır. Pastanız meyveli, çikolatalı ya da sade olabilir fakat pasta konusunda genele hitap edeceğinizi de unutmamalısınız.  Meyveli pasta kullanılacaksa öncelikle dikkat edeceğiniz konu meyvelerin mevsim meyvesi olup aynı zamanda da taze olmasıdır. Bununla birlikte pastanın çok uzun süre önceden yapılmaması gerekir. Bu yüzden en fazla 1 gün önceden yapılan pastaları tercih etmelisiniz.

Pasta Süslemesi

Düğünü nerede ve ne şekilde yaptığınıza bağlı olarak pastanızı mekana uygun hazırlatarak daha dikkat çekici olmasını sağlayabilirsiniz. Özellikle bir kır düğünü planlıyorsanız beyaz krema üzerine renkli çiçeklerin yer aldığı süslemelerle bir uyum yaratacaktır. Pasta seçimi yaparken süslemelerinizi kendiniz seçip aynı zamanda pastanın en üst kısmına size özel figürler ekletebilirsiniz.