Düğün Mekanı Seçerken Bilmeniz Gereken 10 İpucu - Makaleler - DüğünMaster.com


Düğün Mekanı Seçerken Bilmeniz Gereken 10 İpucu

Düğün Mekanı Seçerken Bilmeniz Gereken 10 İpucu

Düğün Mekanı Seçerken Bilmeniz Gereken 10 İpucu

Hayatınızdaki en önemli günlerden bir tanesi olan düğün gününüzün kusursuz olması oldukça önemlidir. Düğün mekanı ve seçeceğiniz düğün salonu da bu önemli gününüzün en önemli seçimlerinden birisi olacaktır. Düğün mekanı ve düğün salonu seçerken bilmeniz gereken, mutlaka dikkat etmeniz gereken hayati ip uçlarını yazımızın devamında paylaşacağız.

1. Düğün Mekanı Seçmeden Önce Davetli Sayısını Belirleyin

Düğün mekanı veya düğün salonunuzu seçmeden önce davetli sayısını belirlemeniz gerekmektedir. Davetli sayısının belirli olması düğün salonu seçiminizde yardımcı olacaktır. Çünkü bazı düğün salonlarının kişi sayısı sınırı vardır. Örnek vermek gerekirse, bazı düğün salonları 500 davetliden aşağı bir sayıda hizmet vermemektedir. Bu durumda böyle bir salonu tutmanızın imkanı bulunmamaktadır. Ya da tam tersi bir durumdan da söz edebiliriz. Düğün salonunu belirli kişi sayısına göre tutmamanız durumunda davetli misafirlerinizin ayakta kalması sizi oldukça zor bir duruma düşürebilir.

2. Düğün Mekanı Mesai Politikalarına Dikkat Edin

Düğün mekanının mesai politikalarını sormanız önemlidir. Düğünün elinizde olmayan sebeplerden ötürü uzaması, fazladan misafir gelmesi durumunda ödenecek ücretler, fiyata dahil olmayan ekstra hizmetleri mutlaka öğrenmelisiniz. Bu konular detay gibi gözükse de düğün sonunda canınızı sıkabilir.

3. Düğün Mekanını Doluyken Görün

Seçtiğiniz düğün salonunu boşken gördükten sonra bir de düğün yapılırken görmeniz sizin için önemli olacaktır. Böylece hizmet ve organizasyon hakkında net bir bilgi sahibi olacaksınız.

4. Ücretin İçerisinde Dahil Olacak Hizmetleri Öğrenin

Vereceğiniz ücretin içerisinde hangi hizmetlerin olduğunu mutlaka öğrenin. Bazı düğün salonları masa dekorasyonları ile ilgilenirken bazıları da yemek ve ikramlar için fiyat çıkartmaktadır.

5. Otopark ve Araç Sayısı Önemlidir

Misafirlerinizden araç ile gelecek olanları otopark aratmakla uğraşmanız pek uygun olmaz. Bu nedenle düğün salonunuzun otoparkı olması oldukça önemlidir.

6. Anlaşma Metnini Okuyun

Düğün salonu ile yapacağınız ve imzalayacağınız anlaşma metnini ayrıntılı olarak okuyun. Sizin istekleriniz dışında veya eksiğinde herhangi bir ibare olup olmamasına dikkat edin. Tüm detaylara dikkat etmeniz daha sonradan başınızın ağrımaması için oldukça önemli olacaktır.

7. Düğün Gününden Önce Sahne Provası İsteyin

Düğün gününden hemen önce sahne provası yapıp yapamayacağınızı sorun. Sahneye çıktığınız anda tüm gözler sizin üzerinizde olacaktır. Ortaya çıkabilecek küçük bir sorun tüm gecenizin kötü geçmesine neden olabilir. Bu nedenle hem salonu tanımak hem de prova amaçlı bir sahne çıkışı çok önemli olacaktır.

8. Düğünün Mevsimine Göre Isınma – Havalandırma Sistemine Dikkat Edin

Kışın gerçekleşen bir düğünde salondaki misafirlerin üşümemesi ya da yazın gerçekleşen bir düğünde ise salonun havasızlığından terlemek oldukça can sıkıcı olacaktır. Bu nedenle düğün salonunun ısıtma ve soğutma sistemlerini mutlaka inceleyin ve ekipmanları öğrenin.

9. Düğün Mekanı ve Çevresi İle İlgili Olası Tadilat Durumlarını Araştırın

Seçtiğiniz düğün mekanının çevresinde olası bir tadilat olabilir mi? Yol çalışması, kazı ya da herhangi bir çalışma. Bu gibi durumları da öğrenmeniz ya da araştırmanız oldukça önemlidir.

10. Düğün Salonunun Ekipmanlarını Öğrenin

Düğün salonunun ekipmanları ve araçları oldukça önemlidir. Düğün günü elektrikler ya da sular kesilebilir. Peki düğün salonunun tüm bu aksaklıklara karşı önlemi var mı? Jeneratör ya da su deposu mevcut mu?