NİKAH TÖRENİ NASIL OLMALIDIR? - Makaleler - DüğünMaster.com


NİKAH TÖRENİ NASIL OLMALIDIR?

NİKAH TÖRENİ NASIL OLMALIDIR?

NİKAH TÖRENİ NASIL OLMALIDIR?

 

Günümüzde birçok çift düğünlerinden önce ayrı olarak nikâh töreni gerçekleştirmekte böylece her ikisinin yoğunluğu aynı anda yaşamamaktadır. Nikâh töreni de ayrı bir ilgi görmekte ve evlenecek çiftler için ayrıca bir özen gösterilmektedir.

Nikâh Yeri

Burada önemli olan nokta nikâh töreninin gerçekleşeceği yerdir. Kumsallar şu anda nikâh töreni için en gözde mekânlardan biri olmasına rağmen yine de nikâh töreninizi evlendirme dairelerinde veya düğün salonunda gerçekleştirebilirsiniz.

Nikâh Elbisesi

Nikâh elbisesi almadan önce ilk olarak vücut tipinizi öğrenirseniz vücut tipinize uygun bir nikâh elbisesi alabilirsiniz. Düğünlerde uzun ve kabarık modeller tercih edildiği için nikâh töreninde kısa modeller tercih edebilirsiniz. Ama kısa model olacak diye kendinizi şartlamanıza da gerek yok. Helen model uzun ve uçuş uçuş uzun bir elbise de nikah töreniniz için güzel bir seçim olacaktır.

Saç ve Makyaj

Eğer saçlarınız uzunsa ve sırt dekolteli bir gelinlik modeli tercih ettiyseniz saçlarınıza açık bir model yapabilirsiniz. Salaş bir şekilde toplanmış ya da örülmüş saç modelleri nikâh törenleri için sıklıkla tercih edilir. Ve nikâh töreni için birçok gelin duvak yerine saç aksesuarı tercih etmektedir. Makyajınızı ise sade ve doğal tonlarda bir makyaj tercih edebilirsiniz.

Damat Kıyafeti

Nikâh kıyafetlerinizi aslında 2’li kombin olarak da ayarlayabilirsiniz. Mesela giyeceğiniz nikâh elbisesi ağır bir modelse damadın giyeceği kıyafet de ağır olmalıdır. Eğer daha salaş bir nikâh elbisesi tercih ediyorsanız damadın giyeceği kıyafet ise daha rahat ve açık renkli modeller olabilir.