TARİHİ DÜĞÜN MEKANLARI - Makaleler - DüğünMaster.com


TARİHİ DÜĞÜN MEKANLARI

TARİHİ DÜĞÜN MEKANLARI

TARİHİ DÜĞÜN MEKANLARI

Düğün mekânınızı yoğun aramalara rağmen hala bulamamış olabilirsiniz ama endişelenecek bir durum yok bu aşamada birçok gelin ve damat bu yollardan geçmektedir. Çok sayıda seçenek arasından düğün mekânını nasıl seçeceğin konusunda yardıma ihtiyacınız varsa, tarihi düğün mekânlarında düğününüzü gerçekleştirerek hayallerinizi gerçekleştirebilir ve davetlilerinize eşsiz bir manzara sunabilirsiniz.

Fransız Bahçeleri

Yeşilliğin ve Boğaz manzarasının bütünleştiği, eşsiz bir görselliği olan Fransız Bahçeleri hayalinizdeki düğün ve özel davetler için büyüleyici bir atmosfer yaratmaktadır. Sizi karşılayan nilüfer havuzu, ormanın muhteşem dokusu ve tarihi surlarla ayrıcalıklı bir mekân özelliği konumundadır.

Mekân, 2 ana bölümden oluşmaktadır. Bunlar kokteyl alanı ve bar oturma gruplarıdır. 700 kişilik oturmalı yemek alanı, 24.00’den sonra kullanabileceğiniz kapalı dans pisti bulunmaktadır.

Eski Büyükdere İskelesi

Eski Büyükdere İskelesi; boğazın eşsiz manzarasıyla, dört mevsim ev sahipliği yapan kusursuz hizmeti ile gelin ve damadın güzel ve eğlenceli bir gece geçirmesini sağlayarak, hayallerini gerçeğe dönüştürmesini sağlayan bir mekan olma özelliği taşımaktadır.

İskele, tarihi 1853 yılına kadar uzanan heybetli binası, 600 kişilik boğaz manzaralı kapalı salonu ve terasıyla düğün, nişan, kına, kurumsal etkinlikler ve özel davetleriniz gibi çeşitli davetlere ev sahipliği yapmaktadır.

Düğün Paketine Dahi Olan Hizmetler: Hoş geldiniz kokteyli, düğün pastası, davet öncesinde düğün menü tadımı, düğün günü gelin & damat için hazırlık odası, düğün günü gelin & damada özel akşam yemeği, gelin & damat hazırlığı için gün boyu kendileri ile ilgilenecek özel servis personeli, davet günü ücretsiz vestiyer hizmeti, zengin ve alternatifli süsleme seçenekleri ve dj müzik hizmetidir.

 

Sait Halim Paşa Yalısı

19. yüzyıl Osmanlı mimarisinin görkemli atmosferiyle büyüleyici Boğaz manzarasını bir araya getiren Sait Halim Paşa Yalısı size, düğününüz için eşi benzeri bulunmaz bir mekân sağlamaktadır. Deniz boyunca uzanan rıhtımı ve denizden ulaşıma imkân sağlayan iskelesi ile yaz düğünleri; tarihi öğelerle bezenmiş salonlarıyla da kış düğünleri için eşsiz alanlar sunmaktadır.

Sait Halim Pala Yalısı ile düğününüzü uzman ekiplerle planlama şansını yakalıyorsunuz. Düğün paketinizde karşılama kokteyli, tercihe göre belirlenecek menü, düğün pastası, gelin ile damat için özel hazırlanma odaları ve konaklama hizmeti sunulmaktadır. Uzman pasta şefimiz düğün pastanızı sizin seçiminize göre burada yapıyor. Profesyonel fotoğraf ekibi, müzik, dekorasyon ve daha fazlasını sunmaktadır.

 

Cemile Sultan Korusu

Cemile Sultan Korusu, 1994 yılından beri İstanbul Ticaret Odası tarafından yaşatılmaktadır. İçerisinde eşsiz boğaz manzarası ve yeşillikler içinde hizmet veren Kırtepe-Şehzade ve Havuz başı mekânları yer almaktadır.

Pakete Dâhil Olan Hizmetler: Özel nikâh kokteyl süslemesi, kokteyl masaları, çiçekler ile süslenmiş gelin yolu, Köprülerin konsepte uygun renklerde organze tüller ile hazırlanması, göletin nilüfer yaprakları ile süslenmesi, dj müzik ve ses sistemi ve bunun gibi birçok hizmetler Cemile Sultan Korusunda sizleri beklemektedir.