Yemekli Düğün Yapmadan Önce Karar Vermeniz Gereken 3 Konu - Makaleler - DüğünMaster.com


Yemekli Düğün Yapmadan Önce Karar Vermeniz Gereken 3 Konu

Yemekli Düğün Yapmadan Önce Karar Vermeniz Gereken 3 Konu

Yemekli Düğün Yapmadan Önce Karar Vermeniz Gereken 3 Konu

Evlilik hazırlıklarında sıra düğün mekanına geldiğinde düşünmeniz gerekenlerden biri de “Düğün yemekli mi olsun?” Eğer düğününüzün yemekli olmasına karar verdiyseniz “Yemek düğün mekanına mı ait olacak yoksa dışarıdan catering şirketi ile mi anlaşacağım? Düğün yemekli olursa maliyeti ne olur? Düğün menüsünde neler olacak?” gibi sorularla da karşılaşacaksınız. 

Tüm bu konular hakkında sizin için hazırladığımız yemekli düğün rehberini incelemenizi tavsiye ederiz.

1. Düğün Mekanı Yemek Sunuyor mu?

Kır düğünüotel ya da mekan olarak bir restorana karar verin. Günümüzde birçok düğün mekanında yemek hizmeti verilmektedir. Eğer düğününüzde yemek olmasına karar verdiyseniz seçim önceliğiniz düğün yemeği sunan mekanlar olmalı. Eğer beğendiğiniz mekanda bir yemek hizmeti bulunmuyorsa, catering şirketleri ile anlaşabilirsiniz. 

2. Yemekli Düğün Fiyatları Ne Kadar?

Seçtiğiniz mekana göre değişen fiyatlar geniş bir skalaya yayılacaktır. 35 TL ile 200 TL arasında değişen bir fiyat listesi hazırlayıp, artılarını ve eksilerini hesaplayarak, bütçenize uygun yemekli bir düğün mekanı bulmanız mümkün.

 

3. Düğün Menüsü İçinde Neler Var?

Yemekli düğün denilince aklınıza önden çorba, sonra ara sıcaklar, sonra da ana yemekler gelmesin. Küçük kekler, mezeler, aperatif tarifler olarak düşünün. Basit düşünmekte fayda vardır. Nihayetinde misafirleriniz düğününüze doymak amaçlı gelmeyecektir. Gösterişten kaçmak yükünüzü oldukça hafifletecektir. 
Hatta davetli sayınıza göre düğün yemeğinizi siz bile yapabilirsiniz. Toptancılarla anlaşarak maliyeti düşürebilirsiniz.