6 Adımda Düğün Organizasyon Firması Seçimi - Makaleler - DüğünMaster.com


6 Adımda Düğün Organizasyon Firması Seçimi

6 Adımda Düğün Organizasyon Firması Seçimi

6 Adımda Düğün Organizasyon Firması Seçimi

Düğün davetlerinde düğün mekanından, gelinlikten, pastadan, damadın takımından ve takılan takılardan daha çok dikkat ettiğimiz bir şey varsa o da organizasyon firmasıdır. Bu yazımızda düğün organizasyon şirketlerinin hizmetlerinden, seçim yaparken dikkat etmeniz gerekenlerden ve fiyatları gibi önemli konulardan bahsedeceğiz.
 

1. Düğün Sözleşmesi

Öncelikli olarak düğün organizasyon sözleşmesi olduğunu, üzerinde konuşup anlaşılan tüm detayların bağlayıcı olduğunu, mağdur olmamak için dikkat etmeniz gerektiğini unutmayın. Tüm noktaları, fiyatları, şartları, ekipmanları, süreyi ve etkinlikler konusunda anlaştığınızdan emin olmalısınız. Ödemenin tamamını düğünden önce yapmamanızı öneririz.
 

2. Ekstraları Atlamayın

Genellikle organizasyon firmalarının oluşturduğu paketler bulunur. Bu paketler içerikleri ve fiyatları bakımından farklılık gösterir. Ne istediğinizi iyi bilmeniz gerekmektedir. Ekstralar dahil olduğunda paket fiyatını aşmış olabileceğinizi unutmayınız.
 

3. Görmeden Kabul Etmeyin

Hayalini kurduğunuz günü görmek için o anın gelmesini beklemeyin. Organizasyon şirketinin size vaad ettiği dekoru, hizmeti, planlamayı görmek için ısrar edin. Düğün gününüz geldiğinde hayal kırıklığı yaşamamak için bunun önemli bir nokta olduğunu aklınızdan çıkarmayın. Anlatıldığında muhteşem görünen detaylar, görüldüğünde hüsrana uğratabilir.
 

4. İş Birliği Yapılan Firmalar

Düğün organizasyon firmaları, verdikleri hizmetler için başka firmalarla iş birliğine giderler. Aslında siz tek tek catering, fotoğraf, davetiye ve orkestra aramak yerine tek bir organizasyon firması ile çalışırsınız. Bu yüzden organizasyon firması kadar, çözüm ortakları da önem kazanmaktadır. Onları da araştırmanız ve incelemeniz gerektiğini unutmayın.
 

5. Referans, Tecrübe ve Güven

Köklü organizasyon şirketleri ile yola çıkmalısınız. Referanslarını incelemeli, tecrübelerine kulak vermeli ve güvenilir olduklarından emin olmalısınız. 
 

6. Düğün Organizasyon Fiyatları

Beklediğiniz hizmete göre değişen fiyatlar bulunmaktadır. Günümüzde birbirinden farklı vizyon ile çalışan birçok düğün organizasyon şirketi vardır. Referansları, tecrübeleri, hizmetleri ve çalışma ortakları bakımından fiyatları da değişiklik göstermektedir. Sizin dikkat etmeniz gereken en uygun fiyata en güvenilir ve en kaliteli hizmeti sunan düğün organizasyon firmasını bulmaktır. Bu sebeple incelediğiniz düğün organizasyon firmaları seçmekte acele etmeyiniz. Ayrıntılı bir araştırma yapmak için dugunmaster.com’daki düğün organizasyon şirketlerini incelemenizi tavsiye ederim.