Gelinler İçin Yaz Düğünü Tavsiyeleri - Makaleler - DüğünMaster.com


Gelinler İçin Yaz Düğünü Tavsiyeleri

Gelinler İçin Yaz Düğünü Tavsiyeleri

Gelinler İçin Yaz Düğünü Tavsiyeleri

Yaz mevsimi gelirken düğün hazırlıkları da hız kazanıyor. Gelinlik provaları, düğün davetiye listeleri,  gelin saçı ve makyajı  üzerine denemeler, ev eşyası alışverişleri, kiralık/satılık ev bakmalar, girilen diyetler… gibi birçok ayrıntı ile meşgul oluyor ve streste giriyor olabilirsiniz.
 
Özellikle kadınların ilgilenmesi gereken bir sürü konu hiç olmadık anlarda ortaya çıkarak yorucu hale gelir. Her aşamayı düşündüğünüzü sandığınızda bile hiç aklınıza gelmeyen detaylar konusunda kararsız kalabilirsiniz.
Özellikle düğününüzü yaz ayının bunaltıcı ve sıcak günlerinde yapmayı kararlaştırdıysanız düğünde dahi ilgilenmeniz gereken birçok konu sizi bekliyor olacaktır. Size fikir vermesi ve tedbir almanız açısından dikkat etmeniz açısından birkaç noktaya değinmek istiyoruz.
 

Gelinlere Tavsiyeler

• Seçtiğiniz gelinliğin vücut hatlarınıza uygun olduğundan emin olun. Özellikle diyet yapıyorsanız son haftalara daha çok dikkat edin ve provanızı aksatmayın. Bunun yanında seçtiğiniz gelinliğin sıcaklık için uygun olması önemli. Hafif kumaşlar seçmeye ve sade olmasına dikkat edin. Ağır taşları taşımak yaz mevsiminde zor olacaktır.
• Makyajınızın ve saçınızın da havayla uyumlu olması gerektiğini unutmayın. Popüler saç ve makyaj trendlerini takip edin. Makyaj malzemelerinizin biraz bronzlaştıktan sonra nasıl durduğu da önemli bir ayrıntıdır unutmayın. Tüm kış kullandığınız tonlardan farklı olabilir. Terlediğinizde akmayan ve dağılmayan makyaj malzemeleri kullanmaya özen gösterin. Saçınız için de hafif bir model tercih etmelisiniz.
• Yazın düğününüzde giyeceğiniz ayakkabıları almak için acele etmeyin. Sıcaklığa göre tercihinizi değiştirebilirsiniz.
• İç giyiminize de dikkat etmeniz gerekecektir. Naylon ürünler yerine sizi terletmeyecek ve rahatsız etmeyecek olanları tercih edin. Gelinliğinizin altından belli olup olmadığını kontrol etmeyi unutmayın.
• Düğününüz akşama doğruysa eğer üzerinize bir şal almayı unutmayın. Aksi taktirde balayını hasta geçirebilirsiniz. Hava sıcak diye düşünmeyin terledikten sonra bir şala ihtiyacınız olacaktır.
• Gelin duvağınızı seçerken saç modelinizle uyumlu olmasına dikkat edin.
• Eğer bir kır düğünü yapacaksanız çantanızda bir sinek kovar bulundurmanızda fayda var.
• Yanınızda yedek iç çamaşırı bulundurmaya özen gösterin, strestin neler getireceği belli olmaz.
• Yanınızda mutlaka yedek ayakkabı bulundurun.