Yaz Düğünü Konsept Önerileri - Makaleler - DüğünMaster.com


Yaz Düğünü Konsept Önerileri

Yaz Düğünü Konsept Önerileri

Yaz Düğünü Konsept Önerileri

 

Önümüzdeki aylarda düğün yapacak çiftler bu günlerde düğün konsepti arayışına girmişlerdir. Düğün konsepti için hala karar verememiş olabilirsiniz. Ancak yaz düğünü için birçok alternatifiniz olduğunu unutmayın. Düğün konsepti hakkında size fikir vermesi açısından birkaç öneride bulunacağız. 
 
dugun-masa-suslemesi
 

1. Masa-Sandalye Süslemeleri

Masa süslemelerinizde sade seçimler yapın. Gösteriş, fazlalığa sebep olabilir ve dağınık bir görüntü sunabilir. Şık ve sade bir duruş düğününüze asil bir hava kazandıracaktır. Masa takımlarında en fazla 2 renge yer vererek bunu yakalamanız mümkündür. Diğer dekorasyon parçalarıyla uyumlu olmasına özen gösterin. Güzel kokulu çiçekler kullanmanız düğün konseptine doğal ve samimi bir hava katacaktır.
 
dugun-dekorasyonu
 

2. Düğün Mekanı Dekorasyonu

Öncelikle davetli sayınızı baz alarak olabildiğince geniş bir düğün mekanı bulmanızda fayda olacaktır. Bir kır düğünü yapacaksanız ağaçlara renkli fenerler takabilir ve otantik bir hava katabilirsiniz. Balon süslemeleri ile dans pistinizi hareketlendirebilir ve konuklarınızı eğlenceye davet etmiş olursunuz. Kapalı bir düğün mekanını tercih ettiyseniz eğer dekorasyonda açık renkler kullanarak geniş ve ferah gösterebilirsiniz.
 

3. Gelinlik – Saç – Düğün Makyajı

Gelinliğiniz yaz düğününe uygun terletmeyen, rahat hissedeceğiniz bir kumaş olmalı, dantelli kollardan ziyade askılı gelinlikleri tercih edebilirsiniz. Bir kır düğünü seçiminde helenistik model gelinlik sizi kusursuzluğa ulaştırabilir. Uzun saçlarınız var ise dağınık salaş bir topuz yapın. Uzun olmayan gelin duvağı sizi oldukça hoş bir görüntüye kavuşturacaktır. Kısa saçlarınız var çiçekli taçları kullanın. Sade bir makyaj, doğal güzelliğinizi ortaya çıkaracak dokunuşlar yapılması için yeterli olacaktır. 
 
dugun-pastasi
 

4. Düğün Pastası

Düğün pastasının güzel görünmesi oldukça önemli bir konudur. Gelin buketi ile benzer çiçekler pasta süslemesi için kullanılırsa uyumlu ve hoş duracaktır.
 
dugun-hediyeligi
 

5. Nikah Şekeri/Hediyelikler

Son dönemlerde çok eğlenceli ve özgün hediyelikler kullanılır. Küçük vazolarda canlı çiçekler kullanabilir ve misafirlerinize ölümsüz bir hatıra verebilirsiniz. Düğün konseptinize uygun hediyeleri seçerken, dekorasyonda belirlediğiniz temaya göre seçim yapın. Her türlü malzemeyi kullanabileceğinizi unutmayın ve özgün olun.
 

6. Düğün Davetiyesi

Düğün davetiye tasarımında yaz çiçeklerinden ilham alın, gelin buketi, gelin tacı ya da yaka çiçeği ile aynı renkteki çiçekleri bulmak zor olmayacaktır.