Gelin Arabası Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler - Makaleler - DüğünMaster.com


Gelin Arabası Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Gelin Arabası Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Gelin Arabası Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Gelin arabanızı seçerken nelere dikkat etmelisiniz? Gelin arabası, seçiminde dikkat etmeniz gereken önemli ipuçları yazımızın devamında.

Büyük ve Konforlu Olması Önemlidir

Gelin  arabanıza rahat binebilmeniz için büyük bir araba tercih edebilirsiniz. Bunun için VİP minivan araçlar tercih edebilirsiniz. Mercedes Vito Gelin Arabası en çok tercih edilen modellerden olmaktadır. Gelin arabanızın geniş olması önemlidir. Özellikle kabarık bir gelinlik tercih ediyorsanız hayat kurtarıcı bir seçim olacaktır. Kabarık bir gelinlik ile dar bir araçta hiç rahat edemeyecek ve yolculuğunuz eziyete dönüşecektir. Ayrıca minivan araçlara birçok kişi binebildiği için düğün heyecanınızı yatıştırması açısından ailenizden kardeşleriniz ya da arkadaşlarınızda size eşlik edebilir. Böylece yolculuk boyunca en yakın dostlarınızı yanınızdan ayırmamış olacaksınız.

Lüks Mü Klasik Mi?

Gelin arabaları genelde lüks araçlardan oluştur. Bunda BMW, Mercedes, Audi gibi ülkemizde lüks kategorisine giren araç modelleri dahildir. Lüks bir otomobil ile en önemli gününüzü taçlandırabilir ve düğün stresinizi aracınızın konforu ile biraz olsun dindirebilirsiniz.

Lüks bir gelin arabası yerine klasik gelin arabası da tercih edebilirsiniz. Eski Türk filmlerindeki gibi modifiye edilmiş tarihi klasik araçları kullanabilirsiniz. Klasik model tarihi araçların içleri de geniş ve rahattır. Ayrıca bakımlı parıl parıl yeni gibi bir klasik araç tüm gözleri üzerinize çekecektir. Çekeceğiniz fotoğrafları da ayrıca süsleyecektir.

Kar Lastiği Olmazsa Olmaz

Kış düğünleri için aniden bastıracak kar düğün gününüzde sizi sıkıntıya sokabilir. Hızlı bastıran kar ve don ile her yer bembeyaz olabilir ve düğün otomobilinizde kar lastiğiniz yok ise yolda kalabilirsiniz. Bu nedenle kış düğünü yapacak olan çiftler gelinarabasında mutlaka kar lastiği hatta ek olarak zincir bulundurması hayati değerdedir.

Gelin Arabanızda Bulunması Gerekenler

Gelin arabanızda mutlaka yedek ayakkabınız olması gerekir. Tüm gün ayağınızda topuklu ayakkabı ya da kundura ayağınızı sıkacak ve ağrıtacaktır. Düğününüz daha başlamadan, kuaför, fotoğraf çektirme telaşı sizi oldukça yoracaktır. Bu nedenle rahat ayakkabılarınızı yanınızda taşımanız sizi rahatlatacaktır.

Beyaz zarf oldukça önemlidir. Düğün arabası gören çocuklar üzerine atılacaktır. Kırmızı ışıkta ya da trafikte durduğunuz anda gelin otomobilinizin üzerine çullanacak çocuklardan kurtulmanız gerekecektir. Bu nedenle zarf içerisine para koyarak hem çocukları sevindirebilirsiniz hem de arabanıza atlayan çocuklardan kurtulabilirsiniz.