Düğün Ayakkabısı Seçerken Dikkat Etmeniz Gerekenler - Makaleler - DüğünMaster.com


Düğün Ayakkabısı Seçerken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Düğün Ayakkabısı Seçerken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Düğün Ayakkabısı Seçerken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Düğün gününde organizasyonunuzun planladığınız gibi kusursuz gitmesi için elinizden gelen çabayı sarf edeceğiniz bugünde düğün ayakkabınızı doğru seçmelisiniz. Düğün günü fotoğraf çekimi, düğün dansı, takı merasimi derken oldukça uzun süre ayakta kalacaksınız. Bunun için düğün ayakkabısı seçimi oldukça önemlidir.

Gelinler İçin Düğün Ayakkabısı Önerileri

Seçeceğiniz ayakkabının şık olmasının yanında rahat olması da oldukça önemlidir. Hemen hemen tüm gününüzü ayakta geçireceğiniz bu önemli günde rahat bir ayakkabı seçimi sizi rahatlatacaktır. 

Topuklu bir ayakkabı tercih edecekseniz çok yüksek olmamasına dikkat etmenizde yarar var. Yüksek topuklu ayakkabılar ayak tabanını gerdiği için yorulma katsayınızı arttırmaktadır. Ayrıca bacaklarınız sürekli kasık halde olacağı için bu durum sizi oldukça yoracaktır.

Ayakkabınızın tabanına yumuşak tabanlık almanız ve yerleştirmeniz sizi bir nebze rahatlatacaktır. Schol gibi yumuşak ayak tabanı üreticilerinin ürettiği bu ürünleri tercih edebilirsiniz. Yumuşak taban, ayaklarınızdaki yükü bir nebze de olsa alacaktır.

İki ayakkabı tercih edin. Düğüne kadar ki geçecek koşuşturmacada ve düğünde dans ederken rahat bir ayakkabı tercih edebilirsiniz. Takı töreni, ilk dans gibi insanların gözünün sizin üzerinizde olduğu ve çok fotoğraf çekilen anlarda ise şık olan ayakkabınızı tercih edebilirsiniz.  

Gelinlerimiz için gelinliğin rengine uygun stiletto önerilerimiz olmaktadır. Çok yüksek topuk olmamak kaydıyla toplu ayakkabı giymek ilk tercihiniz olmalıdır. Ne çok yüksek ne de çok alçak bir topuklu ayakkabı tercih etmemeniz gerekmektedir. Düğün ayakkabınız uçlarda olmamalıdır.

Damatlar İçin Düğün Ayakkabısı Önerileri

Ayakkabı denildi mi kadınların zaafı olduğu aşikâr. Ancak damatların da düğünde seçeceği ayakkabı oldukça önemlidir. 
Ayağınızı sıkan, sivri bir kundura sizi tüm gün sıkıntıya sokacaktır. Ayakkabı rahatlığı ve konforu açısından gelinlerimize verdiğimiz yumuşak taban, iki ayakkabı kullanmak gibi önerileri sizlerde tercih edebilirsiniz. 

Şıklık için ise çok sivri olmayan, çok parlak olmayan ne uçlarda ne de vasat bir görüntü çizmeyen ayakkabıları tercih etmek önemlidir. Ayakkabının ucu hafif yuvarlak şeklinde gelmesi şıklığınıza şıklık katacaktır. Kunduranızın önünün bıçak gibi sivri olması sizi şık değil tamimiyle rüküş yapacaktır.

Boyu kısa olan damatlarımız için hafif topuklu ve gizli topuklu ayakkabıları tercih etmesini önermekteyiz. Ayakkabıcınızdan hem kendi topuğu olan hem de gizli topuğu olan ayakkabı modellerini göstermesini istemelisiniz.