DÜĞÜN GÜNÜ KUAFÖRDE YAPILMAMASI GEREKEN HATALAR! - Makaleler - DüğünMaster.com


DÜĞÜN GÜNÜ KUAFÖRDE YAPILMAMASI GEREKEN HATALAR!

DÜĞÜN GÜNÜ KUAFÖRDE YAPILMAMASI GEREKEN HATALAR!

DÜĞÜN GÜNÜ KUAFÖRDE YAPILMAMASI GEREKEN HATALAR!

Gelinlik, ayakkabı, gelin buketi alındığında, düğün mekânı kiralandığında, balayında nereye gidileceğine karar verildiğinde, davetiyeler dağıtıldığında ve düğün günü geldiğinde aşırı derecede stresli olabilirsiniz. Hayatınızı sevdiğiniz kişi ile birleştireceğiniz o gün ardı arkası kesilmeyen sorunlar yaşayabilir ve öfke patlaması geçirebilirsiniz. Eğer bu sorunlardan biri makyaj ve saç ise birçok kadın için ağlama krizleri kaçınılmaz olur. 
 
Tüm gözlerin üzerinizde olduğu o gün, saç ve makyaj hakkında tereddüt yaşamanız fotoğraflarda huzursuz gülümsemelerinize neden olacaktır. Her fotoğraf çekiminde “Makyajım aktı mı?”, “Nasıl görünüyorum?”, “Rujum dağıldı mı?” gibi sorularla kafanızı meşgul edebilirsiniz. Ancak doğru seçim ve planlama ile sükunetinizi koruyarak tüm problemlerden uzak durabilirsiniz.
 
Kuaförde yapılmaması gereken hatalar
1. Öncelikle kuaförünüzü seçerken yaptığı işleri mutlaka görmelisiniz. Ancak görmek yeterli olmayacaktır. Düğünden önce mutlaka en az 2 defa gelin saçı ve makyajı provası yapın. Arkadaş tavsiyesi ile gittiğiniz kuaförler sizi hüsrana uğratabilir. Sosyal medyada gördüğünüz kuaförler hakkında mutlaka araştırma yapın.
2. Seçtiğiniz kuaförün konumu da sizin için önemli olacaktır. Hem düğün mekanına hem de evinize yakın bir kuaför seçmelisiniz. Herhangi bir sebeple gecikme yaşamamak, trafiğe takılmamak ya da telaştan evde kalmış bir şeyleri geri dönüp almak açısından buna dikkat etmelisiniz. 
3. Saç ve makyaj dışındaki işlerinizi kuaföre bırakmamaya özen gösterin. 
4. Yalnızca kendi makyaj malzemelerinizi kullanmak gibi bir alışkanlığınız varsa makyaj çantanızda eksik olmadığından emin olun.
5. Seçtiğiniz saç modelinin provasını mutlaka yapın, son anda değişiklik yapmayın.
6. Makyajınızda kendinize uygun renkleri en iyi siz bilirsiniz. Başkalarının tavsiyelerine kulak asmayın.
7. Yetişmeyecek korkusu ile acele etmeniz kuaförün de yanlış yapmasına neden olacaktır. Tam zamanında kuaförde olmaya önem verin.
8. Kuaförünüzün çalışma şeklini detaylarıyla öğrenin, son anda sorunlarla uğraşmayın.
9. Fiyat konusunda kesinlikle bir anlaşma yapın.