NİŞAN SAÇI VE MAKYAJI NASIL OLMALIDIR? - Makaleler - DüğünMaster.com


NİŞAN SAÇI VE MAKYAJI NASIL OLMALIDIR?

NİŞAN SAÇI VE MAKYAJI NASIL OLMALIDIR?

NİŞAN SAÇI VE MAKYAJI NASIL OLMALIDIR?

                           NİŞAN SAÇI VE MAKYAJI NASIL OLMALIDIR?

Düğün hazırlıklarının ilk adımları söz ve nişandır.

Nişan saçı ve makyajı gelinin yüz tipi, ten rengi, elbisenin rengi ve modeline uygun yapılmalıdır. Gelin adayı nişan daveti için zarafet içinde olmalıdır.

Nişan için doğal bir görünüm elde edilmeli, şık ve sade bir makyaj yapılmalıdır. Son zamanlarda gölgeli göz makyajı tercih edilmektedir. Suya dayanıklı ürünlerinin kullanılması ile makyajın daha kalıcı olması sağlanır.

Evde Nişan Daveti

Evde nişan yapmayı tercih eden kişiler daha sade ve zarif bir saç tercih etmelidir. Atkuyruğu, su dalgası ya da sade bir topuz tercih edilebilir ve saçınıza aksesuar takarak daha güzel bir görünüm sağlayabilirsiniz.

Evde nişan için tercih edebileceğiniz makyaj ise sade ve doğal olmalıdır. Fuşya ve şeftali gibi allıklar kullanabilir, Gözlerinize eyeliner ve buğulu far tercih ederek güzel bir görünüm elde edebilirsiniz.  

Salonda Daveti

Salonda nişan daveti diğerlerine göre daha çok kalabalık olur dolayısıyla nişan davetinizde göze çarpmak istiyorsanız tokalı dağınık topuz, balerin topuz ve inci topuz modelleri tercih ederek havalı ve iddialı bir görünüm elde edebilirsiniz.

Canlı kırmızı rujlar, terracotta allıklar ya da kalın eyeliner yüzünüzün güzelliğini ortaya çıkarır. Nişan kıyafetinize uygun tonlarda yapacağınız makyaj ile gecenin yıldızı olabilirsiniz.

Kırda Nişan Daveti

Nişan davetini yeşillikler arasında geçirmek istiyorsanız doğal ve sade nişan saçı tercih edebilirsiniz. Saçlarınız uzunsa açık bırakabilir örgü ya da su dalgası saç modellerini tercih edebilir ya da örgülü topuz, ensede sade topuz gibi saç modelleri ile kır nişanında uyum içinde olabilirsiniz. Kır nişanında saçlarınıza çiçekler takarak doğanın güzelliğiyle uyumlu sağlayabilirsiniz

Kırda nişan için sade ve doğal bir makyaj tercih edebilirsiniz. Fuşya tonlarında doğal rujlar ve ifadenizi belirginleştirebilir ve pastel tonları ile göz makyajı yaparak hoş bir görünüm elde edebilirsiniz.

Restoranda Nişan Daveti

Nişanınızı aile ve yakın arkadaşlar arasında kutlamak istiyorsanız önemli olan nokta restoranda olduğu için bizim önerimiz saçın açık olmamasıdır. Sarmal sade topuz, örgülü topuz, helen tarzı topuzu tercih edebilir ve şık bir görünüm sağlayabilirsiniz.

Restoranda Nişan Davetiniz için makyajınızı daha koyu tonlarda tercih edebilirsiniz. Ruj olarak vişneçürüğü, bordo, koyu pembe renkleri ile daha güzel bir görünüm sağlayabilirsiniz.