Uzun Gelin Saçları Modelleri Hakkında Herşey - Makaleler - DüğünMaster.com


Uzun Gelin Saçları Modelleri Hakkında Herşey

Uzun Gelin Saçları Modelleri Hakkında Herşey

Uzun Gelin Saçları Modelleri Hakkında Herşey

Gelin saçları için hep uzun saçlar düşünülmüştür. Hatta birçok gelin adayının evlenmeye yakın saçlarını uzatmaya başladığına da tanık olmuşuzdur. Oysa ki kısa saçlarla da çok güzel bir gelin olabilirsiniz.

Neyse saçınızın uzun olduğunu ya da düğüne kadar uzatmayı düşündüğünüzü varsayıyorum. Peki siz gelinlik, gelin ayakkabısı, gelin duvağı gibi sizin için önemli olan seçimleri yaptıktan sonra hangi model gelin saçı yaptıracağınıza karar verdiniz mi?

Saç tipin dalgalı ya da kıvırcık ise çok şanslı olduğunu söyleyebilirim. Oldukça hacimli olan bu saçların kullanımı da kolaydır. Bu yazımızda uzun gelin saçı modelleri ile ilgili önemli ipuçları vereceğiz.

 

Uzun Gelin Saçı; At Kuyruğu Modeli

 

Uzun Gelin Saçı Modeli


Gelinliğin sırt dekoltesi bulunuyorsa gelin saçını at kuyruğu olarak seçmen çok doğru bir tercih olacaktır. Böylelikle dikkati sırtında toplarsın.

 

Uzun Gelin Saçı; Dağınık Topuz Modeli

 

Gelin Saçı Modelleri
 
Dağınık topuz gelin saçı modelinin birçok kişi tarafından tercih edildiğini görmüşsünüzdür, çok fazla kullanılır. Dağınık topuz modeli, yakası açık ya da düşük omuzlu gelinlik modelleri ile çok hoş görünür. Asaletli ve gösterişi bir gelin olmak için en doğru seçim olacaktır.
 
 

Uzun Gelin Saçı; Örgü Modeli

 

Gelin Saçı Modelleri

 
3 farklı örgü gelin saçı modeli vardır.
 
• Örgü Topuz
• Örgü Model
• Bant Örgü
 
Örgü eğer kendi saçınızdan yapılıyor ise oldukça hoş bir modeldir, kullanmanızı tavsiye ederim. Ancak saçınız yeterli olmayabilir ve sıska ve gösterişsiz bir gelin saçı modeli ortaya çıkabilir. Örgü topuz modelini dağınık örgü ve sıkı örgü olarak ayırabilirsiniz. Bunu saçınızın uzunluğuna göre seçmelisiniz.
 
 

Uzun Gelin Saçı; Tepeden Topuz Gelin Saçı Modeli

 

Gelin Saçı Modelleri

Sade bir gelin saçı olduğunu söyleyebiliriz. Topuz kafanın en tepesinde yapılır ve ön bölümü bombeli yapılabilir. Bu modeli tercih ettiğinde duvağının topuzun altına takılacağını unutma.

 

Uzun Gelin Saçı; Yarım Toplanmış Gelin Saçı Modeli

 

Gelin Saçı Modelleri

Saçların kıvırcık ve dalgalı ise bir sorun yok ancak düz bir saç tipin varsa şayet yapay saç kullanman gerekecektir. Aksi taktirde saçların hemen sönebilir ve cansız bir hal alır.

 

Uzun Gelin Saçı; Yandan Ayrılmış Gelin Saçı Modeli

 

Gelin Saçı  Modelleri

Saçını sağa ya da sola doğru ayırabilirsin bu senin tercihine kalmıştır. Ancak normalde ayırdığın tarafa ayırman hem senin açından hem de saçının bozulmaması açısından iyi olur. Straplez model gelinlikler ile kullanıldığına çok fazla rastlasak da tek omuzlu bir gelinlik modeli ile de kullanabilirsin. Ancak unutma ki saçını açık olan omzuna doğru ayırmalısın. Aynı şekilde saç aksesuarını da saçını yatırdığın tarafın tersine takmalısın ki model ortaya çıksın. Bu modeli seçmeden önce gelin duvağını takamayacağını bilmelisin. Gelin duvağı yerine farklı aksesuarları tercih etme şansın vardır. Ancak duvak gelinliğin önemli bir ayrıntısıdır.