Damat Traşı Yaptırırken Dikkat Etmeniz Gerekenler - Makaleler - DüğünMaster.com


Damat Traşı Yaptırırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Damat Traşı Yaptırırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Damat Traşı Yaptırırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Düğün öncesi damatların düğüne hazırlık süreci yoğun olsa da, damat traşı oldukça önemlidir. Damadın hem sakal hem de saç tranşının uyumlu olması önemlidir. Birçok saç ve sakal modeli bulunmaktadır. Size en uygun saç ve sakal modelinizi uygulamanız önemlidir. Yazımızın devamında saç ve sakal modellerini sizler için açıklayacağız. 

Damat Sakal Modelleri

Damat traşı olacak erkekler hem saç hem de sakal uyumunuzun olmasına dikkat edin. Düğüne bir ay kala, uygulayacağınız modeli mutlaka deneyin. Düğün günü uygulatacağınız saç ve sakal modeli hoşunuza gitmezse her şey çok geç olabilir. 

Damat Saç Sakal Modeli
 

Hafif Sakal Modeli

Hafif sakal modelleri, spor veya klasik tarza sahip olan kişiler tarafından tercih edilir. Ve oldukça iyi bir görünüme davetiye çıkarır. Buna karşılık bu modeli seçen erkekler fazla olgun bir görüntü sergilemezler.

 

Damat Saç Sakal Modeli
 

Kirli Sakal Modelleri

Bu model en çok tercih edilen modellerin başında gelmektedir. Kirli sakalın oluşması için traş olduktan sonra 4 gün gibi bir süre geçmesini beklemeniz gerekmektedir. Bunun için düğünden 4 gün önce mutlaka sakallarınızı kesin. 

 

Damat Saç Sakal Modeli
 

Top Sakal Modeli

Pek belirgin yüz hatlarına sahip olmayan beyler tarafından tercih edilen bir modeldir top sakal modelleridir. 

Damat Saç Modelleri

Damat adaylarının saç modellerinin de gelin saçı kadar önemli olduğunu hatırlatmak isteriz. Damat saç modelinin sakal ile uyumlu olması gerektiğini yukarıda bahsetmiştik. Seçtiğiniz modelleri ile arasındaki uyumu berberinize mutlaka danışmanız gerektiğini unutmayın.

Jöle Kullanmayın

Saçınıza şekil vermek için jöle kullanmayın. Artık jöle devri bitti. Jöle saçları sert ve parlak gösterdiği için kalitesiz bir imaj çizmektedir. Bunun dışında saçınıza şekil vermek için toni&guy gibi saç şekillendiricisi olan kremler kullanabilirsiniz. 

Uzun Saçlı Damatlar Fön Çektirebilir

Uzun saçlı damatlar saçlarını tepeden toplamayı ya da saçlarına fön çektirmeyi düşünebilirler. Doğal ve karışık duran saçlara göre saçların toplanması ve düzleştirilmesi güzel bir imaj oluşturabilir.

Mutlaka Düğünden Önce Prova Edin

Bu özel gününüze hazırlanırken tarzınıza uygun olacak saç modelini seçmelisiniz. Doğru saç modelini belirlemeniz daha yakışıklı olmanızda önemli rol oynayacaktır. Düğün günü herhangi bir sıkıntı yaşamamak için düğünden bir hafta önce seçtiniz kuaföre saçlarınızı prova etmek üzere gidebilirsiniz.