Karizmatik Bir Damat Olun; Saç Ekimi! - Makaleler - DüğünMaster.com


Karizmatik Bir Damat Olun; Saç Ekimi!

Karizmatik Bir Damat Olun; Saç Ekimi!

Karizmatik Bir Damat Olun; Saç Ekimi!

Gelin ve damat ayrılmaz bir bütündür. Düğün denildiğinde ilk akla gelen şeyler kadınlarla ilgili konular olsa da damat olmazsa da düğün olmaz. Damatlar düğün fotoğrafçısı, düğün makyajı, düğün yemeği, nikah şekeri, kına gecesi, elbise, takılar vb konulara karşı gelinler kadar duyarlı olmasa da onları da ilgilendiren bir konu mutlaka bulunur; saç ekimi.
 
Kadın ya da erkek farketmeksizin saç ilk bakışta ilk dikkat çeken noktadır. Saçların rengi, uzunluğu, modeli ve tabi ki seyrekliği oldukça önemlidir. Özellikle önemli günlerde herkes saç stiline ve isteğine göre saçlarının bakımlı görünmesi için çaba harcar. Erkekler için bu önemli günlerden en unutulmaz olanı hiç kuşkusuz kendi düğünleridir.
 
Saçların bakımlı ve dolgun olması damatları daha genç ve daha çekici gösterirken, seyrek saçlı olanları da yaşlılık algısına sokar. Saçların dökülmesi insan sağlığını etkilemiyor olsa da psikolojik olarak çöküntü yaşamalarına sebep olur. Psikolojik olarak etkilenen bireyler yaşamının her alanında kendilerine olan güvensizlikten dolayı başarısız olurlar. 
 
Damat Traşı

 

Damatlar Neden Saç Ekimi Yaptırmalı?

Düğündeki tüm gözler yalnızca gelinlerin üzerinde olmak zorunda değil. Siz de bir damat olarak düğünün gözdesi olabilirsiniz. Gelin ve damat olarak kusursuz ve rüya gibi bir tablo çizebilirsiniz. Uzun yıllar sonra düğün fotoğraflarına baktığınızda gördüğünüz damattan memnun olmayacağınızı düşünüyorsanız saç ekimi yaptırabilirsiniz. Unutmayın karizmatik ve çekici bir damat olmak çok kolay. 

Saç Ekimi Nedir?

Saç ekimi, genetik veya hastalık gibi çeşitli sebeplerden dolayı saç kaybı yaşayan kişilere yönelik yapılan, saçların tekrar çıkmasını sağlayan bir işlemdir. Dökülme olmayan ve saçın yoğun olduğu bölgelerden alınan köklerin kafadaki seyrek olan bölgelere nakledilmesiyle gerçekleşir. 

Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Saç ekimi operasyonu, estetik operasyonlara göre daha basittir ve iyileşme süreci oldukça rahat geçen bir işlemdir. Vücuttaki göğüs, kol, bacak ve özellikle de enseden alınan dökülmeye karşı dirençli saç köklerinin alınarak saç eksikliği olan bölgeye aktarılması ile yapılır. Doğru bir şekilde ve profesyonelce yapılması ile olumlu sonuçlar alınır. Tüm yaş gruplarına saç ekimi yapılacağından dolayı kaç yaşında damat olduğunuzun bir önemi yoktur.