Muhteşem Bir Kır Düğünü Yapın! - Makaleler - DüğünMaster.com


Muhteşem Bir Kır Düğünü Yapın!

Muhteşem Bir Kır Düğünü Yapın!

Muhteşem Bir Kır Düğünü Yapın!

Evliliğe adım atmış ve bu yaz düğün yapmayı planlayan birçok çift düğün mekanı bulma telaşına kapılmıştır. Özellikle İstanbul’daki düğün mekanlarını araştıran çiftlerin işi gerçekten zor olacak. İstanbul gibi büyük metropolitan bir kentte düğün mekanı konusunda o kadar çok seçenek bulunur ki, araştırmanız, incelemeniz ve karar vermeniz bir hayli zorlaşır. Eğer kır düğünü yapmak istiyorsanız, kır düğünü mekanları, kır düğünü mekan fiyatları, kır düğününde dikkat etmeniz gereken noktalar gibi konular hakkında hazırladığımız bu rehber yazıya bir göz atmanızı tavsiye ederiz.


Kır Düğününde Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

  • Düğün için karar verdiğiniz günün hava durumuna dikkat etmeniz gerekir. Yaz da olsa sürprizlerle karşılaşabilirsiniz. En azından misafirleriniz için açılır kapanır şemsiyeler bulundurmayı unutmayın.
  • Kır düğünlerinde sizin için rahatlık belki de en önemli konudur. Peyzaj çalışmalarının ne kadar iyi olduğu konusunda emin olmalısınız. Yürüme yolu, misafirlerinizi ağırlayacağınız masa-sandalyelerin bulunduğu yerler, dans pisti gibi önemli yerlerin ıslak olmaması gerekir. Zaten giymesi zor olan topuklu ayakkabı, taşıması ağır olan gelinlik, sıcakta aşırı derecede bunaltan gömlek ve ceketle yumuşak zeminden yürümek en mutlu gününüze gölge düşürebilir. 
  • Açık alanda kullanılan ses sisteminin yeterli olup olmadığından emin olmalısınız. 
  • Düğününüzün gün içinde hangi zamanlarda olacağına karar vermeden önce güneşin konumunun tam tepede olmadığı saatleri seçmeye özen gösterin. 


Kır Düğünü Mekanları ve Fiyatları

Salon Venedik/Cebeci Şehir Parkı 

2012 yılından beri Salon Venedik Cebeci Şehir Parkı 550 kişilik açık alan kapasitesi ile birçok düğüne ev sahipliği yapmıştır. Katlanabilir cam tarzıyla yağmura karşı önlem de alabileceğiniz kır düğünü mekanında 35 TL’den başlayan fiyatlarla siz de düğün yapabilirsiniz. Detaylı bir fiyat için ücretsiz teklif alın.

Cemile Sultan Korusu

Üsküdar’da bulunan Cemile Sultan Korusu tarihi bir düğün mekanı olma yönüyle de oldukça gösterişli bir düğün mekanı olarak uzun yıllardır birçok mutluluğa ortak olmuştur. Eşsiz boğaz manzarası ile Cemile Sultan Korusu’nda 105 TL’den başlayan fiyatlarla düğününüzü yapabilirsiniz.

Gala Kaşıbeyaz

1000 kişi kapasiteli bahçesiyle Bakırköy’de bulunan kır düğünü mekanı Gala Kaşıbeyaz kusursuz bir düğün için ideal bir mekandır. Özel dekorasyonu ve benzersiz olanaklarıyla görkemli bir kır düğünü yapabilirsiniz. Özel menü seçenekleri, organizasyon firması kabulü, 500 araçlık otopark kapasitesi bu geniş seçeneklerden yalnızca birkaçıdır. 150 TL’den başlayan fiyat seçenekleri hakkında ayrıntılı bilgi için ücretsiz teklif alın. 

Amindos Restaurant Kır Düğünü

20 senelik tecrübesi ile Avcılar’da birçok düğüne ev sahipliği yapmış mekan, şirin bahçesiyle kır düğünü yapma imkanı da sunuyor. Fiyat teklifi için dugunmaster.com’dan ücretsiz başvuruda bulunun.

Mio Giardino

Etrafı ağaçlarla donatılmış bahçesiyle doğallığın tadını çıkarırken düğününüzü de yapın. Ormanın içinde kusursuz bir kır düğünü için 75 TL bütçe ayırmanız gerekecektir. Beykoz’da bulunan Mio Giardino’dan ücretsiz teklif alarak detaylı fiyat bilgisine ulaşabilirsiniz.

Le Parc De Mariage by Çağteks

Zeytinburnu’nda bulunan kır düğünü mekanı, 300-850 kişilik bir organizasyona ev sahipliği yapabilecek kapasiteye sahiptir. Hayallerinizdeki kır düğünü için mutlaka teklif almanız gereken Le Parc De Mariage by Çağteks hafta içi organizasyonlarında % 15 indirim sunmaktadır. Düğün Master ayrıcalığı ile 60 TL’den başlayan bir fiyatlar düğününüzü yapabilirsiniz.